دانلود وکتور

وکتور چیست؟


حتما تاکنون کلمه تصاویر وکتور را شنیده‌اید. وکتور، یک تصویر شامل نقطه‌های کنار هم است که با اتصال این نقاط به کمک خطوط و منحنی‌ها، تصویر ایجاد می‌گردد. ظهور این تصاویر، انقلابی در دنیای طراحی و گرافیک بود. اهمیت تصویر وکتور وقتی پیداست که بخواهیم ابعاد آن را با حفظ کیفیت تغییر دهیم. فایل‌های وکتور قابلیت ایجاد در فرمت‌هایی چون AI، EPS و WMF را دارند.


معمولا این تصاویر در محیط ایلوستریتور ایجاد می‌شود، اما در نرم‌افزارهای دیگری چون فتوشاپ و کورل نیز می‌توان از این تصاویر استفاده کرد. شما با داشتن فایل‌های وکتور می‌توانید انواع تصاویر مانند لوگو، بنرها، اینفوگرافیک‌ها و… را در کیفیت‌های بالا خلق کنید.


اهمیت وکتور در طراحی لوگو


استفاده از تصویر وکتور، در طراحی لوگوی حرفه‌ای نقش زیادی دارد و طراحان گرافیک به اهمیت آن واقف هستند. یک طراح گرافیک در قسمت‌های مختلف چینش و ایجاد طرح از تصاویر وکتوری استفاده می‌کند. ازجمله موارد اهمیت وکتور می‌توان به تغییر ابعاد لوگو، مثلا چاپ روی خودکارهای تبلیغاتی محل کار و بنرهای بزرگ اشاره کرد. در طراحی لوگو، آیکون، بنر، کاراکتر و… با کمک نرم‌افزارهای گرافیکی می‌توان با تصاویر وکتور کار کرد. از دیگر موارد اهمیت وکتور :


· امکان تغییر ابعاد


· استفاده در ارائه علمی و ساخت انیمیشن


· بالا بودن سطح ارائه تصاویر گرافیکی


· اندازه و حجم فایل کم، اما کیفیت بالا


· ایجاد تصاویر جدید به‌ راحتی


· امکان ویرایش مجدد وکتور به‌ آسانی


· بهترین گزینه برای کارهایی با جزییات زیاد