حروف نگاری و تایپوگرافی و بشر الصابرین

شناسه مطلب : 440656
ابعاد :42 در 29.7 سانتی متر
رزولیشن :300 پیکسل
رنگ : سفید
فرمت فایل : PSD
حجم فایل :14 مگابایت
مد رنگی :
تاریخ انتشار : 1402/11/23
شما این فایل را قبلا دانلود نکرده اید
ابوالفضل حشمتی
طراح : ابوالفضل حشمتی
ابوالفضل حشمتی
حروف نگاری : ابوالفضل حشمتی

طرح حروف نگاری و بشر الصابرین

تایپوگرافی یا همان طراحی حروف، هنر و علم ترتیب و طراحی متون چاپی است. این هنر شامل انتخاب و تنظیم فونت‌ها، اندازه‌ها، فواصل، رنگ‌ها و دیگر ویژگی‌های مربوط به نوشتار است.

  1. انتخاب فونت: انتخاب فونت یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های تایپوگرافی است. هر فونت دارای شخصیت و حس خاصی است. برخی فونت‌ها مناسب برای استفاده در متون طولانی هستند، در حالی که دیگران برای استفاده در عناوین یا تیترها مناسب‌تر هستند.

  2. اندازه فونت و فاصله‌ها: اندازه فونت و فواصل بین خطوط و کلمات نقش مهمی در خوانایی متن ایفا می‌کنند. انتخاب اندازه فونت مناسب و تنظیم فواصل به دقت، باعث بهبود خوانایی و جلب توجه مخاطب می‌شود.

  3. خطوط و فواصل: نوع خط (مثل خطوط سرخواره یا خطوط صاف) و فواصل بین خطوط نیز تأثیر گذار هستند. این ویژگی‌ها به طراح این امکان را می‌دهند که متن را بر اساس هدف خود (مانند خوانایی بالا یا جذابیت ظاهری) تنظیم کند.

  4. رنگ و کنتراست: استفاده از رنگها و کنتراست در تایپوگرافی نقش مهمی دارد. رنگها می‌توانند به تاکید بر بخش‌های خاصی از متن کمک کنند و همچنین جلب توجه خواننده را افزایش دهند.

  5. تنظیمات خاص: در تایپوگرافی مدرن، ابزارها و تنظیمات بسیاری برای طراحی دقیقتر متن وجود دارد. از جمله این تنظیمات می‌توان به tracking (فاصله بین حروف یک کلمه یا جمله)، kerning (تنظیم فاصله بین حروف)، و leading (فاصله بین خطوط) اشاره کرد.

با ترکیب این عناصر، یک تایپوگرافی موفق می‌تواند نه تنها متن را خواناتر کند بلکه جذابیت ظاهری آن را افزایش دهد و به نوعی هویت بصری منحصر به فردی به محتوا ببخشد.

تایپوگرافی و بشر الصابرین یک نمونه از طراحی به این سبک می باشد که توسط ایران طرح بروی سایت جهت استفاده کاربران طراحی شده است.

 

عناصر لایه باز تایپوگرافی و بشر الصابرین

طرح تایپوگرافی و بشر الصابرین، ابتدا اتود آن به شکل دستی طراحی شده، سپس در فتوشاپ با استفاده از ابزار پینت به صورت برداری تکمیل شده، این تایپوگرافی به صورت لایه باز و قابل ویرایش و دانلود توسط کاربران می باشد. 

طرح با کیفیت و لایه باز تایپوگرافی و بشر الصابرین را می توانید برای طراحی بنر مناسبتی و بنر تسلیت و سایر طرح های مرتبط با این طرح استفاده نمایید. 

تایپوگرافی، تایپوگرافی و بشر الصابرین، متن خوشنویسی و بشر الصابرین، بنر مناسبتی، طرح، طرح و بشر الصابرین

 

مشخصات فنی تایپوگرافی و بشر الصابرین

ابعاد:                                29.7 در42سانتی متر

رزولیشن:                          300 پیکسل

پسوند:                             PSD

رنگ:                                 زرد

سایز:                                14 مگابایت

نسخه فتوشاپ مورد نیاز: نسخه Photoshop CS5 و بالاتر(2010 و بالاتر)

 


حروف نگاری و بشر الصابرین , تایپوگرافی و بشر الصابرین , تایپوگرافی رحلت , خوشنویسی و بشر الصابرین , روحش شاد , طرح تایپوگرافی و بشر الصابرین , تایپوگرافی , خط نوشته و بشر الصابرین , تایپوگرافی بنر تسلیت ,
Working...


برای معرفی چاپخانه خود در اینجا با ما تماس بگیرید.

تلفن: 05832241325

@toastr_render